SCOUT Canoe | Dark green | Standard
Open canoe inspired by traditional Native American shapes for leisurely river trips
Suitable for
Family trips with 2+1 seating, where you'll appreciate the safety and space for children and gear
Leisurely trips on rivers with a mix of calm water, light rapids, and shallows
Days out with friends, when you want space for gear and a picnic
Anyone who wants to experience a Native American-style river journey – in a modern, comfortable design
- Běžná cena
- 1690 €
- Prodejní cena
- 1690 €
- Běžná cena
-
0 €
| Difficulty: | WW3 |
| Boat type: | canoe |
| Length: | 445.0 cm |
| Width: | 95 cm |
| Weight: | 25.0 kg |
| Max. load: | 450 |
| Material: | NITRILON® |
| Operational dimension | 445x95 cm (14'7" x 3'1") |
| Paddle type: | canoeing |
| Max. persons: | 3 |
| Air chambers: | 3 - bottom and two cylinders |
| Packed dimensions: | 70x45x30cm (28x18x12") |
| Max. pressure: | for bottom and side cylinders 0.02 Mpa / 0.2 Bar / 3.0 PSI |
| Product color: | Dark Green |
| Difficulty: | WW3 |
| Boat type: | canoe |
| Length: | 445.0 cm |
| Width: | 95 cm |
| Weight: | 25.0 kg |
| Max. load: | 450 |
| Material: | NITRILON® |
| Operational dimension | 445x95 cm (14'7" x 3'1") |
| Paddle type: | canoeing |
| Max. persons: | 3 |
| Air chambers: | 3 - bottom and two cylinders |
| Packed dimensions: | 70x45x30cm (28x18x12") |
| Max. pressure: | for bottom and side cylinders 0.02 Mpa / 0.2 Bar / 3.0 PSI |
| Product color: | Dark Green |
| Difficulty: | WW3 |
| Boat type: | canoe |
| Length: | 445.0 cm |
| Width: | 95 cm |
| Weight: | 25.0 kg |
| Max. load: | 450 |
| Material: | NITRILON® |
| Operational dimension | 445x95 cm (14'7" x 3'1") |
| Paddle type: | canoeing |
| Max. persons: | 3 |
| Air chambers: | 3 - bottom and two cylinders |
| Packed dimensions: | 70x45x30cm (28x18x12") |
| Max. pressure: | for bottom and side cylinders 0.02 Mpa / 0.2 Bar / 3.0 PSI |
| Product color: | Dark Green |
| Difficulty: | WW3 |
| Boat type: | canoe |
| Length: | 445.0 cm |
| Width: | 95 cm |
| Weight: | 25.0 kg |
| Max. load: | 450 |
| Material: | NITRILON® |
| Operational dimension | 445x95 cm (14'7" x 3'1") |
| Paddle type: | canoeing |
| Max. persons: | 3 |
| Air chambers: | 3 - bottom and two cylinders |
| Packed dimensions: | 70x45x30cm (28x18x12") |
| Max. pressure: | for bottom and side cylinders 0.02 Mpa / 0.2 Bar / 3.0 PSI |
| Product color: | Dark Green |
