PALAVA Canoe | Dark green
Universal canoe for travel, paddling trips, and longer excursions
Suitable for
Holidays and trips for two (or three, with the option of purchasing a third seat)
Journeys on calm and mildly flowing rivers
Family outings with gear, a child, or a dog
- Běžná cena
- 990 €
- Prodejní cena
- 990 €
- Běžná cena
-
0 €
| Difficulty: | WW3 |
| Boat type: | canoe |
| Length: | 400.0 cm |
| Width: | 94 cm |
| Weight: | 17.5 kg |
| Max. load: | 240 |
| Material: | NITRILON® |
| Operational dimension | 400x94 cm (13'1" x 3'1") |
| Paddle type: | canoeing |
| Max. persons: | 2 + 1 |
| Air chambers: | 3 - bottom and two cylinders |
| Packed dimensions: | 60x40x25cm (24x16x10") |
| Max. pressure: | for bottom and side cylinders 0.02 Mpa / 0.2 Bar / 3.0 PSI |
| Product color: | Dark Green |
| Difficulty: | WW3 |
| Boat type: | canoe |
| Length: | 400.0 cm |
| Width: | 94 cm |
| Weight: | 17.5 kg |
| Max. load: | 240 |
| Material: | NITRILON® |
| Operational dimension | 400x94 cm (13'1" x 3'1") |
| Paddle type: | canoeing |
| Max. persons: | 2 + 1 |
| Air chambers: | 3 - bottom and two cylinders |
| Packed dimensions: | 60x40x25cm (24x16x10") |
| Max. pressure: | for bottom and side cylinders 0.02 Mpa / 0.2 Bar / 3.0 PSI |
| Product color: | Dark Green |
| Difficulty: | WW3 |
| Boat type: | canoe |
| Length: | 400.0 cm |
| Width: | 94 cm |
| Weight: | 17.5 kg |
| Max. load: | 240 |
| Material: | NITRILON® |
| Operational dimension | 400x94 cm (13'1" x 3'1") |
| Paddle type: | canoeing |
| Max. persons: | 2 + 1 |
| Air chambers: | 3 - bottom and two cylinders |
| Packed dimensions: | 60x40x25cm (24x16x10") |
| Max. pressure: | for bottom and side cylinders 0.02 Mpa / 0.2 Bar / 3.0 PSI |
| Product color: | Dark Green |
| Difficulty: | WW3 |
| Boat type: | canoe |
| Length: | 400.0 cm |
| Width: | 94 cm |
| Weight: | 17.5 kg |
| Max. load: | 240 |
| Material: | NITRILON® |
| Operational dimension | 400x94 cm (13'1" x 3'1") |
| Paddle type: | canoeing |
| Max. persons: | 2 + 1 |
| Air chambers: | 3 - bottom and two cylinders |
| Packed dimensions: | 60x40x25cm (24x16x10") |
| Max. pressure: | for bottom and side cylinders 0.02 Mpa / 0.2 Bar / 3.0 PSI |
| Product color: | Dark Green |
