CALEYA Kayak | Gold
Relaxed and stable recreational kayak for paddling and also urban relax
Suitable for:
- Take it easy riding on the lakes and slightly flowing rivers
- Paddlers of all ages categories and levels of experience
- Fast relax or light fitness on water
- Běžná cena
- 960 €
- Prodejní cena
- 960 €
- Běžná cena
-
0 €
| Difficulty: | WW2 |
| Boat type: | kayak |
| Length: | 318.0 cm |
| Width: | 85 cm |
| Weight: | 12.0 kg |
| Max. load: | 120 kg (265 lbs.) |
| Material: | NITRILON® |
| Operational dimension | 318x85 cm (10'5" x 2'10") |
| Paddle type: | kayak |
| Max. persons: | 1 |
| Air chambers: | 3 - bottom and two cylinders |
| Packed dimensions: | 55x42x25cm (22x17x10") |
| Max. pressure: | for bottom and side cylinders 0.02 Mpa / 0.2 Bar / 3.0 PSI |
| Product color: | Yellow |
| Difficulty: | WW2 |
| Boat type: | kayak |
| Length: | 318.0 cm |
| Width: | 85 cm |
| Weight: | 12.0 kg |
| Max. load: | 120 kg (265 lbs.) |
| Material: | NITRILON® |
| Operational dimension | 318x85 cm (10'5" x 2'10") |
| Paddle type: | kayak |
| Max. persons: | 1 |
| Air chambers: | 3 - bottom and two cylinders |
| Packed dimensions: | 55x42x25cm (22x17x10") |
| Max. pressure: | for bottom and side cylinders 0.02 Mpa / 0.2 Bar / 3.0 PSI |
| Product color: | Yellow |
| Difficulty: | WW2 |
| Boat type: | kayak |
| Length: | 318.0 cm |
| Width: | 85 cm |
| Weight: | 12.0 kg |
| Max. load: | 120 kg (265 lbs.) |
| Material: | NITRILON® |
| Operational dimension | 318x85 cm (10'5" x 2'10") |
| Paddle type: | kayak |
| Max. persons: | 1 |
| Air chambers: | 3 - bottom and two cylinders |
| Packed dimensions: | 55x42x25cm (22x17x10") |
| Max. pressure: | for bottom and side cylinders 0.02 Mpa / 0.2 Bar / 3.0 PSI |
| Product color: | Yellow |
| Difficulty: | WW2 |
| Boat type: | kayak |
| Length: | 318.0 cm |
| Width: | 85 cm |
| Weight: | 12.0 kg |
| Max. load: | 120 kg (265 lbs.) |
| Material: | NITRILON® |
| Operational dimension | 318x85 cm (10'5" x 2'10") |
| Paddle type: | kayak |
| Max. persons: | 1 |
| Air chambers: | 3 - bottom and two cylinders |
| Packed dimensions: | 55x42x25cm (22x17x10") |
| Max. pressure: | for bottom and side cylinders 0.02 Mpa / 0.2 Bar / 3.0 PSI |
| Product color: | Yellow |
